Przejdź do treści
1. Postanowienia ogólne
- Regulamin określa warunki i zasady organizacji szkoleń oraz udziału w szkoleniach prowadzonych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowy Instytut Badawczy (dalej: OPI PIB) dla instytucji zewnętrznych.
- Komórką odpowiedzialną za organizację i prowadzenie szkoleń jest Zespół szkoleń OPI PIB (dalej: Zespół szkoleń).
- Przedmiotem szkoleń są systemy informatyczne wytwarzane i administrowane przez OPI PIB.
- Szkolenia są adresowane do użytkowników systemów OPI PIB, przede wszystkim do nauczycieli akademickich oraz osób niebędących nauczycielami akademickimi – pracowników administracyjnych uczelni wyższych, instytutów badawczych i innych jednostek systemu szkolnictwa wyższego.
- Udział w szkoleniu prowadzonym przez Zespół szkoleń jest równoznaczny z zapoznaniem się i zgodą na niniejszy regulamin.
- Aktualna wersja regulaminu jest publikowana na stronie szkolenia.opi.org.pl.
2. Definicje
- Uczestnik – osoba biorąca udział w szkoleniu w charakterze słuchacza. Osoba ta może zapisać się na szkolenie samodzielnie lub, za swoją zgodą, zostać zapisana przez inną osobę ze swojej instytucji.
- Zgłaszający – osoba, która dokonuje zapisu siebie i/lub innych osób ze swojej instytucji na szkolenie za pośrednictwem formularza zgłoszenia. Osoba ta może, ale nie musi być Uczestnikiem szkolenia.
- Zamawiający – osoba, która w imieniu swojej instytucji kieruje do Zespołu szkoleń zapytanie o szkolenie dedykowane za pośrednictwem formularza zapytania.
3. Rodzaje szkoleń
- OPI PIB prowadzi następujące rodzaje szkoleń
- szkolenia standardowe – szkolenia, których ofertę przygotowuje Zespół szkoleń i na które Uczestnicy mogą się zapisać;
- szkolenia dedykowane – szkolenia przeznaczone dla grupy pracowników z instytucji Zamawiającego, którego szczegóły są ustalane wspólnie z Zamawiającym.
4. Szkolenia standardowe
- Szkolenia standardowe mogą mieć następujące formy:
- szkolenia stacjonarne – odbywają się przy bezpośrednim udziale trenera i Uczestników;
- szkolenia on-line – odbywają się za pośrednictwem sieci Internet.
- OPI PIB może oferować szkolenia na zasadzie:
- terminu gwarantowanego – oznacza to, że szkolenie we wskazanym terminie odbędzie się bez względu na liczbę Uczestników;
- terminu zwykłego – oznacza to, że szkolenie we wskazanym terminie odbędzie się pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby Uczestników, określonej dla danego szkolenia.
- Aktualna oferta szkoleń standardowych jest prezentowana na stronie internetowej szkolenia.opi.org.pl.
- Zapisy na szkolenia standardowe odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszenia, dostępnego na stronie internetowej szkolenia.opi.org.pl. Istnieje możliwość zgłoszeń indywidualnych bezpośrednio przez Uczestników, jak również zgłoszenia grupy Uczestników reprezentujących instytucję. W celu sfinalizowania zapisu na szkolenie, należy kliknąć w link potwierdzający, który Zgłaszający otrzyma w wiadomości e-mail. Zgłaszający jest zobowiązany przekazać informacje o szkoleniu zgłoszonym przez siebie Uczestnikom. Zgłaszający jest zobowiązany do zapoznania Uczestników z treścią regulaminu.
- Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń znajdują się w Regulaminie serwisu.
- Zapisy na szkolenie odbywają się w ramach określonego dla danego szkolenia limitu miejsc.
- Zespół szkoleń może odmówić udziału w szkoleniu osobie, która nie jest użytkownikiem systemów OPI PIB.
- Zapisy na szkolenie są możliwe najpóźniej na 2 dni przed dniem szkolenia (przykładowo, jeśli szkolenie ma się odbyć 10 września, zapisy są możliwe do 8 września do godz. 23:59).
- Uczestnik może zrezygnować z udziału w szkoleniu nie później niż na 3 dni przed terminem szkolenia (przykładowo, jeśli szkolenie ma się odbyć 10 września, Uczestnik może zrezygnować najpóźniej 7 września do godz. 23:59). W takim samym terminie Uczestnik może zgłosić zastępstwo przez inna osobę. W tym celu należy napisać e-mail na adres szkolenia@opi.org.pl.
- Zespół szkoleń informuje Zgłaszającego, że szkolenie nie odbędzie się z powodu braku minimalnej liczby Uczestników na 5 dni przed terminem szkolenia (przykładowo, jeśli szkolenie ma się odbyć 10 września, Zgłaszający zostanie poinformowany o nieodbyciu się szkolenia 5 września). Informacja zostanie przekazana Zgłaszającemu e-mailem na adres podany w formularzu zgłoszenia. Zgłaszający jest zobowiązany poinformować o tym fakcie zgłoszonych przez siebie Uczestników. Postanowienie to nie ma zastosowania do terminów gwarantowanych.
- W wyjątkowych okolicznościach, w szczególności takich, jak choroba lub niemożność dotarcia na miejsce szkolenia przez trenera, jeżeli nie ma możliwości zastępstwa, szkolenie w danym terminie może zostać odwołane z przyczyn leżących po stronie OPI PIB. Osoby zgłaszające Uczestników na szkolenie zostaną poinformowane niezwłocznie o odwołaniu szkolenia telefonicznie lub e-mailem. Zgłaszający jest zobowiązany poinformować o tym fakcie zgłoszonych przez siebie Uczestników.
5. Szkolenia dedykowane
- Instytucje mogą kierować zapytania dotyczące zorganizowania szkolenia poprzez formularz zapytania o szkolenie dedykowane dostępny na stronie internetowej szkolenia.opi.org.pl. W celu sfinalizowania zapytania, należy kliknąć w link potwierdzający, który Zamawiający otrzyma w wiadomości e-mail. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w Regulaminie serwisu.
- Otrzymanie zapytania przez Zespół szkoleń rozpoczyna rozmowy na temat szkolenia dedykowanego. W ich trakcie Zespół szkoleń i Zamawiający omawiają możliwość przeprowadzenia szkolenia zgodnie z parametrami podanymi w zapytaniu lub proponowane są rozwiązania alternatywne. Otrzymanie zapytania nie zobowiązuje Zespołu szkoleń do przeprowadzenia szkolenia o parametrach wskazanych w zapytaniu. Szkolenie jest przeprowadzane w uzgodnionym terminie, jeśli Zespół szkoleń i Zamawiający ustalą wszystkie szczegóły szkolenia.
- Potwierdzeniem poczynionych ustaleń jest korespondencja mailowa.
- Uczestnikami szkolenia dedykowanego mogą być przedstawiciele więcej niż jednej instytucji.
- Zamawiający zobowiązuje się przekazać Zespołowi szkoleń zanonimizowane, zbiorcze dane o Uczestnikach szkolenia, takie jak liczba Uczestników, przynależność do grupy zawodowej, role posiadane w systemach OPI PIB, których dotyczy szkolenie. Dane te są gromadzone przez Zespół szkoleń dla celów statystycznych.
- W wyjątkowych okolicznościach w szczególności takich, jak choroba lub niemożność dotarcia na miejsce szkolenia przez trenera, jeżeli nie ma możliwości zastępstwa, szkolenie w danym terminie może zostać odwołane z przyczyn leżących po stronie OPI PIB. Zamawiający zostanie poinformowany niezwłocznie o odwołaniu szkolenia telefonicznie lub e-mailem. Zespół szkoleń uzgodni z Zamawiającym inny termin szkolenia.
- Zamawiający może z ważnych przyczyn odwołać szkolenie nie później niż na 7 dni przed terminem szkolenia (przykładowo, jeśli szkolenie ma się odbyć 10 września, Zamawiający może odwołać szkolenie najpóźniej 3 września do godz. 23:59). W tym celu należy napisać e-mail na adres szkolenia@opi.org.pl.
6. Koszty i organizacja
- Szkolenia standardowe:
- Organizatorem szkoleń standardowych jest OPI PIB.
- Udział w szkoleniach standardowych jest bezpłatny dla uczestników.
- Koszty organizacji szkolenia, w tym koszty materiałów szkoleniowych, ponosi OPI PIB.
- OPI PIB nie pokrywa kosztów związanych z dojazdem Uczestników na szkolenie, noclegiem ani wyżywieniem.
- Szkolenia odbywają się w siedzibie OPI PIB lub w innym miejscu wskazanym w ofercie szkolenia.
- Szkolenia dedykowane
- Organizatorem szkolenia dedykowanego jest Zamawiający. Organizator jest odpowiedzialny za rekrutację Uczestników, przekazanie im niezbędnych informacji na temat szkolenia, w tym zapoznanie ich z regulaminem, a także przekazanie informacji o odwołaniu szkoleniu.
- Zespół szkoleń ustala szczegóły szkolenia z Zamawiającym oraz zapewnia bezpłatne przeprowadzenie szkolenia przez trenera OPI PIB.
- Udział w szkoleniach jest bezpłatny dla uczestników. Zasady pokrywania kosztów związanych z udziałem w szkoleniu, w szczególności dojazdem Uczestników na szkolenie, noclegiem i wyżywieniem ustala Organizator.
- Organizator zapewnia:
- salę z nagłośnieniem,
- sprzęt komputerowy,
- wskaźnik laserowy i pilot do zmiany slajdów,
- dostęp do sieci Internet.
- Organizator zapewnia ciepłe napoje oraz wodę dla trenerów OPI PIB.
- Jeżeli uczestnikami szkolenia dedykowanego są przedstawiciele więcej niż jednej instytucji, to organizatorem szkolenia jest ta instytucja, która skierowała zapytanie do Zespołu szkoleń. Jest ona również odpowiedzialna za komunikację z Zespołem szkoleń i prowadzenie rozmów dotyczących szczegółów szkolenia.
7. Własność intelektualna i prawo do wizerunku
- Zakazane jest utrwalanie przebiegu szkoleń w formie audio lub video.
- Wszelki materiały szkoleniowe wykorzystywane i udostępniane w trakcie lub po szkoleniu (prezentacje multimedialne, podręczniki użytkownika, nagrania webinarów itp.) stanowią własność OPI PIB i podlegają ochronie na zasadach określonych w Ustawie o Prawie autorskim i prawach pokrewnych. Uczestnicy mogą je wykorzystywać wyłącznie na swoje potrzeby związane z korzystaniem z systemów OPI PIB. Zakazane jest modyfikowanie oraz komercyjne wykorzystywanie materiałów szkoleniowych. Materiały szkoleniowe przedstawiają stan systemów OPI PIB na dzień przeprowadzenia szkolenia.
8. Kontakt
- W sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem należy kontaktować się e-mailem na adres: szkolenia@opi.org.pl.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.Ok